Vaccineren op maat
Er zijn twee belangrijke konijnenziekten: Myxomatose en Viraal Hemorragisch Syndroom.
Myxomatose
Deze ziekte wordt door muggen, vlooien etc. maar ook door direct contact overgebracht en speelt dus vooral in het voorjaar, zomer en nazomer. Er ontstaan zwelling op de huid, de oren en oogleden waardoor de ogen dichtzitten. Uiteindelijk kan er een dodelijk longontsteking ontstaan.
De ziekte verloopt vrijwel altijd dodelijk vandaar dat vaccineren zo belangrijk is.
VHS
Ook VHS wordt door stekende insecten en nog wat meer door direct contact overgebracht. Deze dieren worden eigenlijk niet ziek gezien, ze gaan te snel eraan dood. Ze worden dus van het ene op andere moment dood gevonden. Sinds enkele jaren is dit virus gemuteerd (genetisch veranderd) waardoor de ziekte wat langzamer verloopt maar nog steeds dodelijk is.
Ook tegen deze ziekte kan er goed gevaccineerd worden. Helaas is de meest gebruikte enting (de mooie combinatie enting tegen myxomatose en VHS) niet werkzaam tegen deze nieuwe variant. Gelukkig is er wel een nieuwe enting gekomen die wel goed werkt tegen deze VHS-2.0
Als ‘eerstelijns dierenarts’ zijn wij er
voor het welzijn van uw dier!

WELKOM
Dierenkliniek Leusden Hamersveldseweg 74 3833 GS Leusden 033 – 494 44 88 info@dierenkliniekleusden.nl
WIJ ZIJN EEN CAT FRIENDLY CLINIC

OPENINGSTIJDEN
Maandag t/m vrijdag 08:30 – 17:30 uur
Maandag, woensdag & vrijdag 19:00 – 20:00 uur
Zaterdag 09:00 – 13:00 uur